SoMedya ile Twitter Verilerine Anlık Cevap Verebileceğinizi Biliyor Muydunuz?

admin 19 Şubat 2014

0 comments

SoMedya’yı kullanarak anahtar kelime taraması sonucunda elde edilen twitter verilerine anlık cevap verebilir, retweet edebilir ve favoriye alabilirsiniz.

 

Peki bu ne işime yarar?

 

Müşterinizle olan etkileşiminizi, anı yakalayarak, sıcağı sıcağına yapmanızı sağlar. Böylece müşteri memnuniyetini sağlamaktan, şikayet ve kriz yönetimine kadar; markanız ve müşteriniz arasındaki bütün iletişimi anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Peki nasıl çalışır?

 

 

İşleme öncelikle twitter hesabınızı SoMedya’ya tanımlayarak başlıyorsunuz. Bunun için Brand Settings (Marka Ayarları) bölümünde bulunan Brand Social Accounts (Markanıza Ait Sosyal Hesaplar) butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda, Add Twitter Account (Twitter Hesabını Ekle) butonuna tıklayarak Twitter hesabınızı SoMedya’ya tanımlayabilirsiniz.

 

Twitter hesabınızı SoMedya’ya tanımladıktan sonra artık anahtar kelime taraması sonucunda elde edilen Twitter verilerine cevap verebilir, onları retweet edebilir ve favori olarak işaretleyebilirsiniz.

 

Bu işlemi Detailed Data Results (Detaylı Veri Sonuçları) sayfasında gerçekleştireceksiniz. Anahtar kelime taraması sonucunda elde edilen veriler Detailed Data Results (Detaylı Veri Sonuçları) sayfasında yer alır.

 

Bu sayfada yer alan Twitter verilerinden, cevap vermek istediğiniz verinin altında bulunan Reply butonuna tıkladığınızda tweet yazabilmeniz için bir  kutucuk açılacaktır. Tweetinizi bu kutucuğa yazdıktan sonra sağ tarafta bulunan Select Account butonuna tıklayarak tweeti göndermek istediğiniz hesabı seçiyorsunuz. Sonra Tweet butonuna tıklayarak tweetinizi gönderiyorsunuz.

 

İlgili tweeti retweet etmek için retweet butonuna tıklamanız; favoriye almak için ise favori butonuna tıklamanız yeterli.

 

SoMedya‘nın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve bilgi almak için facebook.com/somedya sayfamızı ve twitter.com/somedya hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

Write us your thoughts about this post. Be kind & Play nice.